Wielki Test o Symbolach Narodowych

W dniu 26 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się konkurs sprawdzający wiedzę młodzieży na temat polskich symbolach narodowych. Trzyosobowe drużyny reprezentujące 14 oddziałów gimnazjalnych z klas drugich i trzecich rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach. Zabawę rozpoczęliśmy od 2 rund pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. W drugim zadaniu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące materiału audiowizualnego o godle, hymnie i barwach narodowych. Trzecia konkurencja była związana z pracą z tekstem. W treści Ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych uczniowie wyszukiwali odpowiedzi na postawione im pytania. Ostatnim zadaniem, z którym zmierzyli się gimnazjaliści, była krzyżówka.

Po podsumowaniu zmagań konkursowych i zliczeniu zgromadzonych przez drużyny punktów wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa III GS,

II miejsce – klasa II GM,

III miejsce ex aequo – klasy II GE i III GM.

Dyplomy i nagrody przedstawicielom zwycięskich drużyn wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5, pan Andrzej Krzyż, który pogratulował uczniom rozległej wiedzy i podziękował za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu.

Konkurs dla uczniów oddziałów gimnazjalnych został przygotowany i przeprowadzony przez panie Irenę Garczarek i Annę Krupę.

Opracowała: Anna Krupa