XXXV Ogólnopolski Przegląd Teatralny "Proscenium"

W dniach 23.11 – 25.11.2017 w Nyskim Domu Kultury odbywał się XXXV Ogólnopolski Przegląd Teatralny "Proscenium". W prestiżowym „maratonie” teatralnym wzięło udział aż 11 zespołów, które zostały wyłonione spośród 18 zgłoszonych. Wśród uczestników przeglądu znaleźli się aktorzy ze Szkolnego Teatru „Fatamorgana” działającego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie, którzy zaprezentowali spektakl pt.: „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” na podstawie sztuki Maliny Prześlugi. Jury w składzie: Andrzej Skiba, Bartłomiej Miernik, Sławomir Kuligowski doceniło spektakl przygotowany przez nyskich artystów i uhonorowało go 3.miejscem. Wyróżniona została również aktorka grająca jedną z głównych ról – Kasia Paterek, która zdobyła 3.miejsce w kategorii „Nagroda aktorska”.

Reżyseria, scenografia, choreografia: Agnieszka Jarząbek, Marzena Deja

Muzyka: Adam Jarząbek

Pomoc techniczna: Aureliusz Bułdys

Aktorzy:

Nic: Adam Jarząbek (uczeń ZSiPO w Nysie, absolwent Gimnazjum nr 1 w Nysie)

Dzika Mrówka: Katarzyna Paterek (uczennica ZSiPO w Nysie, absolwentka Gimnazjum nr 1 w Nysie)

Ewa: Weronika Szenhofer (uczennica ZSiPO w Nysie, absolwentka Gimnazjum nr 1 w Nysie)

Adam: Stanisław Narloch (uczeń ZSM w Nysie, absolwent Gimnazjum nr 1 w Nysie)

Mrówiątka: Dominika Lis, Julia Podsiadło, Paulina Sałęga, Szymon Kurpas (uczniowie klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie)

Opracowała: Agnieszka Jarząbek