27. Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu

27. Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu za nami! Było bardzo kreatywnie, inspirująco i kolorowo. Jesteśmy dumni z tego, że podjęliśmy ryzyko twórcze, że odeszliśmy od schematów.

Jedna z naszych drużyn po raz pierwszy w historii nyskiej Odysei zmierzyła się z 1. problemem długoterminowym: musiała zaprojektować i zbudować wehikuł, który, jadąc, zdobędzie punkty w trzech dyscyplinach: w „curlingu” – stopniowo przepychając „kamień” do strefy premiowanej, w „lancy” – przewracając jedynie określone cele, a także w „slalomie” – nawigując między „pachołkami” i pokonując trasę najpierw naprzód, a później wstecz

Innej drużynie udało się tchnąć życie w roboty odgrywające role głównych bohaterów – Bilba i Thorina, obudzić przerażającego Smauga, otworzyć wrota Samotnej Góry, zmotywować Mańka – kolorowego świadka do wyjawienia prawdy o tym, co się wydarzyło, to wszystkich za pomocą skomplikowanych urządzeń, oraz sprawić, że ballada rockowa Queen „Bohemian Rhapsody” nabrała nowego, zaskakującego znaczenia.

Jeszcze inny zespół ujął publiczność humorem, nieprzeciętnymi zdolnościami aktorskimi, wpleceniem do fabuły elementów folklorystycznych, kolorową scenografią oraz wykorzystaniem pralki „Frani” jako jednego z rekwizytów.

Gratulujemy wszystkim nyskim drużynom zakwalifikowania się do Finału i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy po raz kolejny przeżyć świetną przygodę: Urzędowi Miasta i Gmina Nysa, Gminnemu Zarządowi Oświaty, Centrum Szkolenia Kierowców i Doskonalenia Techniki Jazdy Delta Bogdan Harmata oraz firmie Nettigo.


Galeria fotografii


Opracowała: Agnieszka Jarząbek