Spektakl „Mur” w Nyskim Domu Kultury

W naszej szkole od 2016 roku realizowany jest projekt europejski ERASMUS+ „Dobrze się czuć, żeby żyć razem”. Celem projektu jest uświadomienie uczniom, jak ważny dla nich jest zdrowy styl życia oraz jak jedzenie i sport wpływają na ich dobre samopoczucie i pomagają dobrze się czuć z samym sobą i pośrednio żyć w zgodzie z innymi, a przez to być koleżeńskim i tolerancyjnym w stosunku do innych.

Podczas gdy w poprzednim roku szkolnym młodzież uczyła się zdrowych sposobów na osiągnięcie dobrego samopoczucia, w obecnym jej uwaga została nakierowana na właściwą postawę wobec innych ludzi z ich różnorodnością i zachowaniami, które mogą wydać się niezrozumiałe.

27 kwietnia wszyscy uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich oddziałów gimnazjalnych mieli możliwość obejrzeć spektakl pt. „Mur” zrealizowany przez Szkolny Teatr „Fatamorgana” pod kierunkiem Marzeny Dei i Agnieszki Jarząbek. Młodzi aktorzy w piękny sposób pokazali, do czego może doprowadzić brak tolerancji i zamykanie się na innych ludzi.

Opracowała: Aleksandra Kołodziej