Mikołajkowo w obronie praw człowieka

„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!” – pod takich hasłem przebiegało Mikołajkowe Spotkanie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, w którym 6 grudnia uczestniczyli między innymi nasi uczniowie. Wydarzenie, niezwykle barwne, a jednocześnie wzruszające i skłaniające do głębokich refleksji, było pretekstem do pokazania młodym ludziom, że także oni mogą przyczynić się do obrony praw człowieka, tak często łamanych we współczesnym świecie.

Podczas spotkania nasi uczniowie mieli okazję usłyszeć o pozarządowej organizacji „Amnesty International”, w ramach której organizowany jest Maraton Pisania Listów, mający przyczynić się do ułaskawienia lub przynajmniej poprawy warunków ludzi skazanych za przeciwstawianie się łamaniu prawa.

Dzięki tej pięknej inicjatywie i zaangażowaniu nyskiej społeczności szkolnej, w tym także naszych uczniów, udało się napisać ponad 1800 listów!

Dziękujemy uczniom i pracownikom Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych za włączenie nas do tej szlachetnej akcji. Czekamy na kolejne!

Opracowała: Agnieszka Jarząbek