Kiermasz Wielkanocny

W dniach 22-23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie klasy gimnazjalne: IID, IIM, IIN, IIJ wraz z nauczycielami: p.Beatą Antolec-Opara, p.Elżbietą Demczyńską-Nawrot, p. Anetą Kendik i p.Wandą Marques dos Santos przygotowały kiermasz wielkanocny, na którym można było kupić stroiki, palmy wielkanocne, kartki i ozdoby świąteczne wykonane m.in. przez uczniów naszej szkoły. Łasuchy mogły delektować się pysznymi ciastami, wiosennymi babeczkami, galaretkami z bitą śmietaną. dla głodnego znalazło się coś smacznego, czyli tosty i popcorn. Jak zwykle słodkości błyskawicznie zniknęły, a wszystkim towarzyszył wiosenny, przedświąteczny nastrój.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane na rzecz świetlicy dla dzieci prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek w Nysie oraz na potrzeby szkoły.

Opracowała: Elżbieta Demczyńska-Nawrot