Akcja charytatywna na rzecz hospicjum św. Arnolda Jannsena w Nysie

W maju 2018 r. klasa 3gj prowadziła akcję charytatywną na rzecz Hospicjum św. Arnolda Jannsena w Nysie. Jej celem była zbiórka środków materialnych potrzebnych osobom chorym, przebywającym w placówce. W ramach akcji uczniowie wykonali plakaty informujące o celach i zakresie prowadzonych działań, a także przekazali informacje rówieśnikom i wychowawcom. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zgromadzić przede wszystkim artykuły higieniczne i kosmetyczne, środki czystości oraz produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia. Dzięki akcji młodzi ludzie kształtują w sobie postawę empatii wobec ciężko chorych ludzi i rozumieją konieczność wsparcia drugiego człowieka w najtrudniejszych momentach życia.

W dniu 15 czerwca 2018 r. zgromadzone artykuły zostały posegregowane i przekazane pracownikom Hospicjum w Nysie. Akcja była koordynowana przez panie Dorotę Borkowską – Woźniak i Annę Krupę.

Opracowała: Anna Krupa