„Anioły są wśród nas”

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń – tymi słowami Phila Bosmansa można podsumować piękną akcję zainicjowaną przez nauczycieli, uczniów oraz przyjaciół naszej szkoły, którzy 10 stycznia zebrali się w Nyskim Domu Kultury w jednym celu: aby pomóc Grzegorzowi Bednarzowi, uczniowi 2.klasy gimnazjum, zmagającemu się z chorobą nowotworową.

W tym dniu nyski teatr wypełnił się pięknym śpiewem uczniów z Zespołu wokalno-instrumentalnego, wokalistów z Nyskiego Studia Piosenki oraz absolwentów nieistniejącego już Gimnazjum nr 1, którzy zaprezentowali licznie zebranej publiczności koncert kolęd i pastorałek. Artystów przygotował Dariusz Orłowski.

Wielu wzruszeń dostarczył także spektakl „Chwile…” przygotowany przez aktorów ze Szkolnego Teatru Fatamorgana oraz absolwentów naszego gimnazjum. Nad realizacją inscenizacji czuwali: Marzena Deja, Agnieszka Jarząbek oraz Aureliusz Bułdys.

Dobrych aniołów nie zabrakło również wśród widzów – to dzięki ich hojności zostanie zasilone konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która wspiera Grzegorza. Szczególne podziękowania należą się uczniom i nauczycielom nyskich placówek: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 10, Zespołu Szkół Ogólnokształcących „Carolinum”, Szkoły Podstawowej nr 5, a także emerytowanym pracownikom Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1 w Nysie.

Młodzi artyści aż trzy razy zaprezentowali się publiczności – tym większe wyrazy uznania.

Kolejna inicjatywa już w marcu – serdecznie wszystkich zapraszamy, a Grzegorzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Opracowała: Agnieszka Jarząbek