Konkurs "Chemiczna Głowa"

13 marca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w VII edycji międzyszkolnego konkursu dla gimnazjalistów „Chemiczna Głowa”, którego organizatorem jest Zespół Szkół nr3 w Kędzierzynie –Koźlu.

W tym roku szkolnym uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy reprezentowali 17 szkół: PSP 6 Kędzierzyn-Koźle, PSP 10 Kędzierzyn-Koźle, PSP 12 Kędzierzyn-Koźle, PSP 16 Kędzierzyn-Koźle, PSP 19 Kędzierzyn-Koźle, SP Nr 5 Nysa, SP Nr 10 Nysa, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nysa, Zespół Szkolno-Przedszkolny Baborów, Szkoła Podstawowa Jemielnica, Zespół Szkół Solarnia, Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny Pawłowiczki, Szkoła Podstawowa Rudziniec, Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny Gościęcin, Publiczna Szkoła Podstawowa Brzeg, Publiczna Szkoła Podstawowa Ujazd.

Zaproszonych gości, nauczycieli oraz uczniów przywitał Pan dyrektor Adam Kania. Władze miasta i powiatu reprezentowali Wicestarosta Powiatu Pan Józef Gisman i Zastępca Prezydenta Miasta Pan Wojciech Jagiełło, a zakłady przemysłowe Pan Adam Daroszewski – Petrochemia Blachownia S.A.

Drużyna 3 osobowa w składzie Jakub Bulik, Daria Panas, Bartosz Rajczyk zmagała się z pisemną częścią teoretyczną oraz praktyczną- analiza laboratoryjna, rywalizując z 16 drużynami z innych szkół. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy z zakresu chemii oraz umiejętnością samodzielnego posługiwania się szkłem laboratoryjnym i dokonywania analizy jakościowej.

Jakub Bulik został wyróżniony i nagrodzony IV miejscem za zdobycie największej ilości punktów indywidualnie spośród 51 uczestników.

Wyniki Konkursu Chemicznego „Chemiczna Głowa”:

• I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu (skład drużyny: Marek Michalik, Natalia Szymańska, Bartosz Kotowicz)
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Nysie (skład drużyny: Jakub Bulik, Daria Panas, Bartosz Rajczyk)
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Rudzińcu (skład drużyny: Adam Kancy, Jakub Gniecki, Błażej Hasa)
  • IV miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie (skład drużyny: Bartosz Chomiński, Marta Kaczor, Miłosz Szewczyk)
  • V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu (skład drużyny: Zofia Mikrut, Oliwia Stasiak, Michał Rabiej)

Nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów z części teoretycznej:

• I miejsce – Marek Michalik (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu)
  • II miejsce – Adam Kancy (Szkoła Podstawowa w Rudzińcu)
  • III miejsce – Piotr Cichoń (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu)
  • IV miejsce – Jakub Bulik (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Nysie)

Szkoły nagrodzone w Konkursie Chemicznym dla grupy kibiców: