Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej LA – Głuchołazy, 31.05.2017

Reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu powiatu, rozgrywanych na pięknym stadionie w Głuchołazach.

W skład ekipy weszli: Martyna Boruszewska z kl.2m, Amelia Paterak z kl. 1s, Maciej Ryszewski z 1e, Jakub Biela z 3n, Jakub Hołuj, Michał Szymański, Jakub Wandzel, Jakub Froń - cała czwórka z 3m. Celem zawodników było zakwalifikowanie się do finałów województwa i możliwość zmierzenia się z najlepszymi lekkoatletami z Opolszczyzny.

Taką szansę wykorzystali:

  • Maciej Ryszewski -II miejsce w biegu na 1000m – czas 2:49,7s (rekord życiowy) – I miejsce dla zawodnika 2 lata starszego od Maćka. Zapowiada się interesująca walka o medale w województwie;
  • Jakub Hołuj – III miejsce w biegu 100m – czas 12,0s (w eliminacjach 11,9s – drugi czas) - tu wszystko mogło się zdarzyć. Różnice na mecie minimalne.
  • Martyna Boruszewska – III miejsce w skoku w dal – 4,37m (o drugim miejscu zadecydował… 1cm!) oraz III miejsce w biegu na 300m – czas 49,4s.

Niewiele szczęścia zabrakło Amelce w pchnięciu kulą. Walka o srebro toczyła się do ostatniej próby i ostatecznie starsza koleżanka okazała się nieco mocniejsza. Jakub Biela dzielnie walczył na dystansie 300m, ale musiał uznać klasę trenujących kolegów. Sztafeta chłopców 4x100m (M.Szymański, J.Hołuj, M.Ryszewski i J. Wandzel ) zajęła 4. miejsce.

Gratulacje dla wszystkich reprezentantów.

Trzymamy kciuki za naszych lekkoatletów – finał wojewódzki już wkrótce w Opolu.


Galeria fotografii


Opracowała: Emilia Dudek