XVI edycja Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl”

Dobiegła końca XVI edycja Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 112 uczniów z Polski, Indii, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Po testach przeprowadzonych w szkołach oraz regionach wyłoniono 26 finalistów, którzy 11 maja 2017 roku zmagali się z częścią ustną w: Gimnazjum Nr 1 w Nysie, St. Francis De Sales Senior Secondary School, Janak Puri, New Delhi w Indiach, Gimnazjach w Kołomyi i Zdołbunowie na Ukrainie.

Konkurs składał się z pięciu etapów:

  • testu pisemnego, obejmującego wiedzę z zakresu gramatyki i słownictwa języka angielskiego,
  • pisania eseju na temat “Some people think that e-books are the death of paper books while others think that paper books will never disappear”,
  • nagrania 3-minutowego filmu na temat “On the other side of the street”,
  • testu z obowiązkowej lektury, pt. “The War of the Worlds”,
  • części ustnej.

Laureatami zostali: Julia Misiaszek z Diecezjalnego Gimnazjum w Nysie i Lavanya Lall z St. Francis De Sales Senior Secondary School z New Delhi.


Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowany przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Danutę Jazłowiecką, która już od 5 lat obejmuje patronatem honorowym ten konkurs.

Do Brukseli pojedzie Julia Misiaszek wraz z opiekunem. Gratulujemy!

Inicjatorem i prowadzącym konkurs jest Józef Pańczyszyn - nauczyciel Gimnazjum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nysie.


Galeria fotografii

.

Opracował: Józef Pańczyszyn