XV Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego „Golden Owl”

Za nami finał XV Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 240 uczniów. Po testach przeprowadzonych w szkołach oraz regionach, wyłoniono 30 finalistów z Gimnazjum nr 1 w Nysie, St. Francis De Sales Senior Secondary School, Janak Puri, New Delhi w Indiach, Csongrádi Batsányi János Gimnázium na Węgrzech oraz Gimnasia, Zdolbuniv na Ukrainie, którzy 5 maja 2016 r. zmagali się z częścią ustną. W komisji zasiedli przedstawiciele wydawnictwa Pearson Education Polska. Konkurs składał się z pięciu etapów:

  • testu pisemnego obejmującego wiedzę z zakresu gramatyki i słownictwa języka angielskiego,
  • pisania eseju na temat „Watching TV is a waste of time for children. Do you agree or disagree?”,
  • nagrania 3-minutowego filmu na temat “A place I pass by every day”,
  • testu on-line z obowiązkowej lektur pt. „The Client”,
  • części ustnej.

Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Mazepa z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kluczborku, Kinga Malec z Gimnazjum nr 2 w Nysie, Julia Misiaszek z Diecezjalnego Gimnazjum w Nysie i Riya Singh z St. Francis De Sales Senior Secondary School z New Delhi.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowany przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Danutę Jazłowiecką, która już od 5 lat obejmuje patronatem honorowym konkurs. Do Brukseli pojedzie Wiktoria Mazepa wraz z opiekunem. Gratulujemy!

Galeria fotografii


Opracował: Józef Pańczyszyn