Uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum nr 1 Nysa odwiedziły koleżanki z zaprzyjaźnionego klubu S.C. Union 08 Ludinghausen – Niemcy 3-8.Maj 2016

Minęły dwa lata od ostatniej wizyty w Ludinghausen, tak więc kolejna grupa siatkarek NTSK Nysa, a zarazem uczennic Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum nr 1 Nysa wyruszyła w podróż, by zdobywać sportowe doświadczenia u koleżanek z klubu S.C. Union 08 Ludinghausen – Niemcy. W ramach pobytu dziewczęta integrowały się, po przez wspólne poznawanie regionu, Ludinghausen, Nordkirchen, Munster. Poznały historię tych pięknych niezwykle interesujących miast, bogatych w zabytki. Ludinghausen to Miasto Partnerskie Nysy ze Skwerem „Nysa” nieopodal włoskiej lodziarni, to miejsce musieliśmy „obowiązkowo” odwiedzić. Wybraliśmy się również na wycieczkę rowerową malowniczym szlakiem do „Pałacu na Wodzie” w Nordkirchen. Nasze siatkarki odbyły wspólne z Niemkami, Szwedkami i Holenderkami treningi na sali oraz na boiskach plażowych. Uczennice obejrzały także szkołę gimnazjalną i poznały główne zasady nauczania w systemie niemieckim. Wspólnie z koleżankami niemieckimi i szwedzkimi grilowały i bawiły się w stadninie koni. Oczywiście był również czas na przyjęcie delegacji z Nysy w Ratuszu przez władze Miasta Ludinghausen. W sobotę zawodniczki NTSK- S.O.S Nysa wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju piłki siatkowej o Puchar Prezesa Klubu S.C. Union 08 Ludinghausen – Niemcy. W turnieju udział wzięły zespoły z Niemiec, Holandii oraz Szwecji. Turniej uświetnił swoją obecnością mistrz olimpijski z 1996 roku zawodnik drużyny Holandii Guido Görtzen. Obecności trenerów z różnych krajów pozwoliła na wymianę doświadczeń, myśli i spojrzeń na system szkolenia młodzieży w tych krajach, przy tej okazji wymieniono również materiały szkoleniowe.

Opracował: Andrzej Roziewicz, Arkadiusz Gaborski

„One Day More for Volleyball 29.Feb 2016”

W dniu 29.02.2016 Siatkarski Ośrodek Szkolny Gimnazjum nr 1 w Nysie zorganizował mecze piłki siatkowej w ramach imprezy Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej pod hasłem „ Rodzina siatkarska to jeden zwarty zespół łączący całą Europę” w ramach akcji „ One Day More for Volleyball 29.Feb 2016”.Celem było rozegranie możliwie jak największej ilości meczów, w przeciągu jednego dnia na obszarze całej Europy, a tym dniem był 29 luty 2016. To forma rozgrywek i ten sposób zabawy stworzyło poczucie jedności i fair play braci siatkarskiej Europy. W trakcie trwania imprezy rozegrano 15 meczów, w których uczestniczyło 180 zawodników i zawodniczek. Warto dodać, że w imprezie tej uczestniczyły szkoły podstawowe Akademii S.O.S. SP-1 ,SP-3, SP-10 Nysa oraz SP-3 Paczków. Obok gier siatkarskich w szkołach odbyły się konkursy plastyczne o tematyce siatkarskiej.

Do zobaczenia za cztery lata!

Opracował: Andrzej Roziewicz

„Dzień Konstytucji 3-go Maja” sportowe święto S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Nysie

Dzień 30.04.2015 to sportowe święto Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum nr 1 w Nysie, który uczcił „Dzień Konstytucji 3-go Maja” na parkiecie. Nauczyciele S.O.S wraz z patronackim klubem NTSK - Nysa zorganizowali turniej piłki siatkowej, w którym udział wzięły zespoły UKS Tygrysy Strzelin-Akademia S.O.S , S.O.S Gimnazjum nr1 Nysa oraz NTSK Nysa. Mecze były bardzo zacięte i stały na dobrym poziomie, dziewczęta walczyły o każdą piłkę, były sytuacje budzące zachwyt ale również uśmiech sympatii wśród licznie przybyłych kibiców- gimnazjalistów, którzy dopingowali sprawiedliwie wszystkim zawodniczkom. W turnieju pierwsze miejsce zajął zespół UKS Tygrysy Strzelin-Akademia S.O.S wygrywając dwa spotkania przed NTSK-Nysa oraz S.O.S Gimnazjum nr 1 Nysa. Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy oraz puchary. Tradycyjnie wybrano najbardziej utalentowane zawodniczki, które otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Nysie.

Woźnica Ola - S.O.S Gimnazjum nr 1

Pawelec Natalia NTSK-Nysa

Kuriata Ewelina Akademia Strzelin

Opracował: Andrzej Roziewicz

 

Siatkarski Ośrodek Szkolny – piłka siatkowa dziewcząt

W Gimnazjum nr 1 w Nysie od 03.09.2012 funkcjonuje powołany przez Ministerstwo Sportu oraz Polski Związek Piłki Siatkowej Siatkarski Ośrodek Szkolny – piłka siatkowa dziewcząt.

W ramach SOS-u dziewczęta klasy sportowej biorą udział w zajęciach piłki siatkowej – 16 godzin tygodniowo oraz w rozgrywkach SOS.

Siatkarski Ośrodek Szkolny – piłka siatkowa dziewcząt pozwala łączyć wysoki poziom nauki z prawidłowym rozwojem fizycznym- „W zdrowym ciele zdrowy duch..”

Opracował: Andrzej Roziewicz

 

Zawodniczki Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum nr 1 Nysa z wizytą partnerską w S.C. Union 08 Ludinghausen – Niemcy

W ramach współpracy młodzieży polsko-niemieckiej w dniach 28.05-01.06.2014 zawodniczki Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Gimnazjum nr 1 Nysa przebywały z wizytą u koleżanek z klubu S.C. Union 08 Ludinghausen– Niemcy. W ramach pobytu dziewczęta integrowały się, poprzez wspólne poznawanie regionu, w tym zabytków miast Nordkirchen, Munster i Duseldorf gdzie zostały przyjęte przez eurodeputowaną panią Minister Dr AngelicaSchwall-Duren, co było niezwykłym wydarzeniem, chyba większym niż podziwianie panoramy miasta z wieży telewizyjnej (168m). W sobotę zawodniczki S.O.S Nysa wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju piłki siatkowej o Puchar Prezesa Klubu S.C. Union 08 Ludinghausen– Niemcy. W turnieju udział wzięły zespoły z Niemiec, Holandii oraz Szwecji. Po bardzo zaciętych meczach nasz zespół zajął 4 miejsce, ale nie wynik był tu najważniejszy. Przy okazji obecności trenerów z różnych krajów trenerzy S.O.S Andrzej Roziewicz i Arkadiusz Gaborski zorganizowali wspólne spotkanie służące wymianie doświadczeń treningowych i organizacyjnych przy tej okazji wymieniono materiały szkoleniowe. Trenerzy bardzo wysoko, pełni podziwu ocenili założenia Programu Szkolenia S.O.S w Polsce.

 

Wizyta u pani Minister Dr AngelicaSchwall-Duren

 

„Dzień Konstytucji 3-go Maja” na sportowo w S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Nysie

Nietypowo dnia 30.04.2014 nyskie Gimnazjum nr 1 gdzie bardzo aktywnie działa Siatkarski Ośrodek Szkolny postanowiło uczcić „Dzień Konstytucji 3-go Maja” na sportowo. Nauczyciele wraz z uczennicami zorganizowali turniej, w którym udział wzięły zespoły UKS Tygrysy Strzelin (dolnośląskie ), UKS Krzanowice (śląskie) Kadra Województwa Opolskiego oparta w 90% na uczennicach S.O.S-ów z Kluczborka, K-Koźla, Nysy dla której był to kolejny etap przygotowań do turnieju „Nadziei Olimpijskich 2014 Spała. Po bardzo zaciętych i stojących na dobrym poziomie pojedynkach gdzie królowała walka ale także wesołe siatkarskie sytuacje, pierwsze miejsce zajął zespół UKS Krzanowice przed S.O.S Nysa, UKS-em Tygrysy Strzelin oraz Kadrą Województwa Opolskiego. Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy oraz puchary. Tradycyjnie wybrano najbardziej utalentowane zawodniczki, które otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Nysie.

Żulińska Dominika -S.O.S Gimnazjum nr 1 Trenerzy- nauczyciele S.O.S. Nysa –Andrzej Roziewicz , Arkadiusz Gaborski

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek

Wałecka drużyna pod kierunkiem Krystyny Filipiak i Mariusza Marcinkiewicza wygrała wszystkie trzy mecze w rozegranych 19.03.2014 na własnej hali Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek, pokonując drużynę Energetyka Poznań 2:0, Volley Lubsko 2:0 i w meczu o awans MKS Świdnicę 2:1. W turnieju starowały również zespoły z Nysy i Turku.

 

Współpraca i sukcesy nyskiego S.O.S.

Uczniowie nyskiego gimnazjum S.O.S. z Zespołu Szkół Sportowych zdominowali Mistrzostwa Miasta i Gminy. Ten lokalny sukces otwierający drogę do zwycięstw na kolejnych szczeblach rozgrywek szkolnych w powiecie i województwie.

Wyniki Mistrzostw Miasta i Gminy:

 • SOS ZSS – Gim 2 2:0
 • Gim 1 – Gim 2 2:1
 • SOS ZSS – Gim 1 2:0

Wszyscy chłopcy z SOS ZSS NYSA są na co dzień uczniami klas gimnazjalnych SOS zlokalizowanych przy Gimnazjum Sportowym w Nysie, których trenerami są: Przemysław Kaczmarczyk i Marcin Dykta. Nyskie Gimnazjum Sportowe wraz z zespołem Gimnazjum 1 w Nysie uzyskało awans do Mistrzostw Powiatu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i medale, a w ich wręczeniu towarzyszyli: koordynator wojewódzki Pan Roman Palacz oraz trener Gim 1, na co dzień trener SOS dziewcząt Pan Andrzej Roziewicz. Nadmienić należy, iż obie placówki ściśle ze sobą współpracują tworząc tzw. siatkarskie filie SOS. Zespoły dziewcząt i chłopców z nyskich SOS-ów pewnie awansowały także do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski młodziczek (3 m-ce ) i młodzików ( 1 m-ce ) w wojewódzkich rozgrywkach klubowych. Obecnie w obu nyskich placówkach przeprowadzany jest nabór w roczniku 2001 do klas gimnazjalnych objętych programem SOS.

 

Zimowe akcje Gimnazjum nr 1 w Nysie

W dniu 14.02.2014 w Gimnazjum nr 1 w Nysie odbyły się „Dni otwarte Gimnazjum nr 1”, w ramach których Siatkarski Ośrodek Szkolny przygotował i rozprowadzał zaproszenie do nowej klasy S.O.S. przygotowano także wystawę tematyczną, a głównym punktem był prowadzony przez nauczycieli S.O.S. Andrzeja Roziewicza (kl. II S.O.S.) i Arkadiusza Gaborskiego (kl I S.O.S. ) wspólny pokazowy trening i mecz z przebywającym na zgrupowaniu w pobliskich Głuchołazach zespołem UKS Piętnastka Szczecin.

W dniach 14 -17.02.2014 w Polanicy odbyło się krótkie zgrupowanie wyróżniających się zawodniczek S.O.S-ów województwa opolskiego, reprezentantek kadry województwa rocznik 2000. Pobyt służył podniesieniu umiejętności techniczno-taktycznych oraz integracji zespołu przygotowującego się do turnieju nadziei olimpijskich 2014, który odbędzie się w Spale.

.

 

Gimnazjum z Nysy walczy o mistrzostwo województwa opolskiego

W dniu 9.02.2014 w Kluczborku odbył się turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Opolskiego Młodziczek, w którym obok murowanych faworytów z Kluczborka i Kędzierzyna Koźla wystąpił jeszcze nieopierzony zespół młodziczek NTSK – Nysa, dla którego awans do finałów był już dużym sukcesem.

Zespół nasz oparty na uczennicach S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Nysie trenujących wspólnie od 1,5 roku chciał się czegoś nauczyć, ale również powalczyć z mocniejszymi.

Tak też się stało, w meczach z Jedynką Kluczbork i MMKS-em K-K mimo dzielnej postawy nasze dziewczęta zeszły pokonane (0:2,0:2). W meczu o trzecie miejsce mimo trudnego początku stanęły na wysokości zadania i pokonały po bardzo zaciętej walce drugi zespół MMKS-u 2:1 zdobywając brązowe medale pierwsze w życiu dla większości nyskich zawodniczek.

W meczu finałowym Jedynka Kluczbork( S.O.S) pokonała MMKS K-K (S.O.S.) 2:0 i zdobyła tytuł Mistrza Województwa Młodziczek. Trzy pierwsze zespoły reprezentować będą nasze województwo w ¼ Mistrzostw Polski Młodziczek.

Skład NTSK-Nysa:

 • Ciuła Eliza
 • Mordas Aleksandra
 • Wełniak Mariola
 • Wróblewska Ewa
 • Żulińska Dominika
 • Sołtys Angelika
 • Grigoryan Ani Meri
 • Kołodeńska Natalia
 • Podolak Paulina
 • Żak Małgorzata
 • Chryczyk Justyna
 • Soczyńska Klaudia

Trenerzy: Andrzej Roziewicz, Arkadiusz Gaborski

 

Trening otwarty uczennic Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z zawodnikami AZS PWSZ Stal Nysa

W dniu 27.11.2013 w sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Nysie odbył się zorganizowany przez nauczycieli Andrzeja Roziewicza, Arkadiusza Gaborskiego oraz Prezesa AZS PWSZ Stal Piotra Czuczmana trening otwarty uczennic Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z zawodnikami AZS PWSZ Stal Nysa występującymi w I lidze siatkówki mężczyzn. Celem spotkania było promowanie piłki siatkowej wśród młodzieży szkolnej. Trening przebiegał we wspaniałej atmosferze wśród wspólnych ćwiczeń, gierek oraz rozmów o siatkówce i nie tylko.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów i mnóstwem wspólnych zdjęć. Było to pierwsze takie spotkanie, ale już umówiono się na następne.

.