Rok szkolny 2015/2016

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. mjra Marka Gajewskiego

Kolejny w tym roku szkolnym sukces w konkursach historycznych! Małgorzata Kocierz, uczennica klasy III S Gimnazjum nr 1 w Nysie zdobyła tytuł laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjra Marka Gajewskiego.

 Spotkanie z genealog, podróżniczką i pasjonatką historii Panią Martą Czerwieniec

W dniu 22 kwietnia 2016 r. młodzież Gimnazjum nr 1 w Nysie miała okazję spotkać się z wyjątkowym gościem, panią Martą Czerwieniec, która z wykształcenia jest archeologiem, ale z zamiłowania genealogiem, podróżniczką i pasjonatką historii.

 Rowerem po zdrowie, czyli aktywna sobota na dwóch kółkach

W słoneczny sobotni poranek grupa uczniów naszej szkoły odbyła wycieczkę rowerową zorganizowaną przez nas - dziewczęta z klas 2a, 1j, 2s - oraz panią Jolantę Hejduk i Emilię Dudek w ramach projektu „Trzymaj formę” .

 Lekcja otwarta poświęcona 1050. rocznicy chrztu Polski

W dniu 14 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Nysie odbyła się lekcja otwarta. Okazją do jej przeprowadzenia była przypadająca w tym dniu 1050. rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę.

 

 Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

W dniu 2016-04-12 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu. Celem imprezy było upowszechnianie wśród młodzieży umiejętności pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie.

 

 Tydzień Kultury Kresowej

W dniach od 4 do 7 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 1 odbywała się trzecia edycja Tygodnia Kultury Kresowej – inicjatywy wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom środowiska lokalnego.

 

 25. Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu

215 najlepszych drużyn z całej Polski, czyli ok. 1500 Odyseuszy zgromadził w dniach 2 – 3 kwietnia Pomorski Park Naukowo -Technologiczny w Gdyni podczas jubileuszowego Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu.

 Pokazy chemiczne

Płonące dłonie, ciekły azot spływający po rękach, głośne, kolorowe wybuchy - to tylko niektóre z atrakcji, jakie mogliśmy podziwiać 30 marca podczas pokazów chemicznych.

 

 Akcja charytatywna „Wielkanoc 2016”

Już po raz szesnasty w naszej szkole odbyła się zbiórka darów na rzecz świetlicy dla dzieci prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek w Nysie.

 

 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Rzewnie, lirycznie, wzruszająco, czasami zabawnie – tak w skrócie można opisać emocje towarzyszące uczestnikom 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce w Nyskim Domu Kultury.

 Sukces naszej uczennicy w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

18 marca 2016 roku w Opolu odbył się okręgowy etap XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

 Kiermasz wielkanocny

W dniach 17-18 marca 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Nysie klasy: IIIN, IIID, IIIM wraz z wychowawcami: p.Elżbietą Demczyńską-Nawrot, p.Beatą Antolec-Oparą i p.Anetą Kendik przygotowały kiermasz wielkanocny.

 Dzień liczby PI

Dzień liczby π obchodzony jest na świecie: 14 marca lub 22 lipca. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 14 marca. Tego dnia rozdawaliśmy ciasteczka z symbolem liczby PI.

 

 Spotkanie z podróżnikiem

9 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z wytrawnym podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 1J, 1M, 2M, 2J, 3M, 3N, 3O, 3D.

 

 Konkurs "Chemiczna głowa"

10.03.2016 r. zespół chemików w składzie Anna Gońska, Michał Jarek oraz Artur Misiarz przy gorącym wsparciu grupy kibiców z naszego gimnazjum zajął IV miejsce w V edycji międzyszkolnego konkursu „Chemiczna Głowa”.

 Wojewódzki Konkurs Historyczny

Małgorzata Kocierz, uczennica klasy III S Gimnazjum nr 1 w Nysie zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

 

 

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 2 marca 2016 r. uczniowie klas I a i I m wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących „Carolinum” w Nysie.

 Odyseusze z Gimnazjum nr 1 znowu triumfują!

Za nami Eliminacje Regionalne Odysei Umysłu. Do Finału Ogólnopolskiego zakwalifikowała się drużyna trzecioklasistów z naszej szkoły.

 

 Akcja zbierania zakrętek „rozkręciła się” na dobre!

Akcja zbierania plastikowych zakrętek trwa w naszej szkole nieprzerwanie od trzech lat. Ma ona charakter nie tylko ekologiczny, ale przede wszystkim charytatywny.

 

 Koncert charytatywny „MATEUSZOWI – PRZYJACIELE”

29 stycznia w Nyskim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny "Mateuszowi - przyjaciele" połączony licytacją, z której dochód został przeznaczony na leczenie Mateusza Palzera.

 

 Jasełka dla Mateusza

29 stycznia na deskach Nyskiego Domu Kultury zostały wystawione Jasełka pod pięknym tytułem: „Bo to, co nas spotyka, przychodzi spoza nas”. To kolejna inicjatywa na rzecz Mateusza Palzera.

 

 XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek

16 stycznia 2016 roku odbył się XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Nyskim Domu Kultury. Zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum nr 1 w Nysie zajął I miejsce w kategorii "zespoły szkół ponadpodstawowych i dorośli".

 Orszak Trzech Króli

Nysa to jedno z 400 miast w Polsce, w którym 6 stycznia 2016 r. zorganizowany został Orszak Trzech Króli z inicjatywy ks. Sławomira Krawczyka – wikarego Parafii p.w. św. Jakuba.

 

 „MATEUSZOWI – PRZYJACIELE”

17 grudnia 2015 roku na deskach Nyskiego Domu Kultury odbył się koncert charytatywny na rzecz ucznia naszego gimnazjum Mateusza Palzera.

 

 Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

16 grudnia 2016 roku na terenie naszego gimnazjum odbył się rejonowy etap XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 „Tydzień Indyjski” w Gimnazjum nr 1

W dniach 07.12 – 11.12 po raz kolejny gościliśmy w szkole wolontariuszy ze studenckiej organizacji AIESEC, zrzeszającej około 65 tysięcy członków z całego świata.

 

 Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniach 09-10 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 1 w Nysie klasy: IIID, IIIN wraz z nauczycielami: p. Beatą Antolec-Oparą, p. Elżbietą Demczyńską-Nawrot przygotowały kiermasz bożonarodzeniowy.

 Akcja "MIKOŁAJ 2015"

W dniach od 9 listopada do 4 grudnia 2015 r. klasy: I J, II J i III A przeprowadziły akcję charytatywną „Mikołaj 2015” na rzecz dzieci przebywających w Pogotowiu Interwencji Społecznych w Nysie.

 

 VII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego

W poniedziałek 30 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

 

 "MUR” – przedstawienie w ramach Tygodnia Tolerancji w naszej szkole

Dnia 27.11.2015 r. w ramach Tygodnia Tolerancji odbył się montaż słowno – muzyczny pt.: „Mur”, który przygotowali uczniowie klasy III D.

 

 Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Konradowej

W dniu 24 listopada 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 1, pod opieką pań Anny Boguckiej i Anny Krupy, udali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej.

 

 „Bieg solidarności z Francją”

24.11.2015 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie zorganizowało bieg sztafetowy.

 

 Aktywna sobota inaczej

21 listopada 2015 r. w Tułowicach odbyła się IX edycja Rodzinnych Mistrzostw Opolszczyzny w pływaniu – Family Cup 2015.

 

 

 Siatkarskie święto Akademii Siatkówki w S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Nysie

20 listopada 21015 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Akademii Siatkówki S.O.S.”, przygotowany przez Siatkarski Ośrodek Szkolny Gimnazjum nr 1 w Nysie.

 

 
 

97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada Poczet Sztandarowy Gimnazjum nr 1 w Nysie wziął udział w obchodach 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 

 Sztafetowe Zawody Pływackie

10.11.2015 r. na Krytej Pływalni w Nysie odbyły się Sztafetowe Zawody Pływackie zorganizowane przez Nyski Ośrodek Rekreacji, Urząd Miejski w Nysie oraz Starostwo Powiatowe.

 Przedstawienie dla szkół podstawowych

29 października 2015 r. w naszej szkole gościli uczniowie klas czwartych i trzecich ze Szkół Podstawowych nr 5 i 10. Młodzież została zaproszona przez grupę teatralną Koła Języka Angielskiego „Feniks”.

 Światowy Dzień Walki z Otyłością

23 października w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Walki z Otyłością. Imprezie przyświecało promowanie zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej w czasie wolnym od zajęć.

 "Recepta na zdrowie"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1 w Nysie w ramach projektu edukacyjnego „Recepta na zdrowie”.

 Dyskoteka Halloweenowa

W dniu 28 października w naszej szkole odbyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka Halloweenowa, której towarzyszyła rodzina Adamsów.

 „TADZIKI 2015”

16 października 2015 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nysie, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, po raz jedenasty uhonorowali swoich nauczycieli statuetkami „Tadzik 2015”.

 Otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w G1 w Nysie

4 października 2015 roku nasza szkoła, inaczej niż zwykle, obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Kluczowym wydarzeniem tego dnia było bowiem otwarcie na placu szkolnym wielofunkcyjnego boiska sportowego.

 Akcja „Młodzież pamięta o grobach”

W tym roku szkolnym ponownie nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Nasza Nysa przy organizacji akcji „Młodzież pamięta o grobach.” Nasi uczniowie działający w Szkolnym Kole PCK jak zwykle nie zawiedli.

 Indywidualne Biegi Przełajowe

Dnia 8 października 2015 r. odbył się w Lasocicach Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

 

 Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dnia 3 października 2015 r. na Kąpielisku Miejskim w Nysie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe.

 

 Indywidualne Biegi Przełajowe

Dnia 30 września 2015 r. na Kąpielisku Miejskim w Nysie odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe.

 

 Aktywna sobota pod hasłem „Weź rowerek na spacerek”

W dniu 26 września 2015 25-osobowa grupa uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły wybrała się na rowerową przejażdżkę na trasie Nysa – Koperniki – Nysa.

 

 III Bieg uliczny „Szlakiem zabytków Nysy”

Grupa 15 uczniów i uczennic z klas I-III naszej szkoły stanęła na starcie 2-kilometrowego biegu dla gimnazjalistów. Bieg miał charakter rekreacyjny.

 

 Uroczystość odsłonięcia tablicy „W hołdzie Polakom ofiarom ludobójstwa”

W dniu 17 września 2015 r. delegacja Gimnazjum nr 1 w Nysie wzięła udział w odsłonięciu tablicy „W hołdzie Polakom ofiarom ludobójstwa”, która została wmurowana w ścianę Urzędu Miejskiego w Nysie.

 Góra strony