Wyniki konkursu na film „Zdrowy=Szczęśliwy”

MIEJSCE 1:

KAMILA ŻUCHAJ KL.2M

MIEJSCE 2:

NIKOLA LACHOWICZ KL.2M

MIEJSCE 3 EX-EQUO:

IGA GOŁĘBIOWSKA KL.2J

JOANNA SZPATUŚKO KL.2M

Program Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie

Szkoła podstawowa nr 5 w Nysie bierze udział w drugim roku realizowanego w szkole projektu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Erasmus + w ramach sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne - współpraca szkół

„DOBRZE SIĘ CZUĆ, ŻEBY ŻYĆ RAZEM”
CZAS TRWANIA PROJEKTU:01.09.2016 – 31.08.2018

UCZESTNICY:

• COURS SAINTE THERESE W LAVAL (FRANCJA)
  • GIMNAZJUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NYSIE
  • ALTERNATIVE LEARNING PROGRAMME W PAOLA (MALTA)
  • ZAKLADNA SKOLA W NOVE ZAMKY (SŁOWACJA)

Projekt adresowany jest do wszystkich uczniów, ich rodziców oraz całej społeczności lokalnej.

W poprzednim roku szkolnym wśród najbardziej zaangażowanych w projekt uczniów została wyłoniona grupa, która w październiku wyjedzie na tygodniową wycieczkę do Francji. Wyjazd jest finansowany ze środków programu.

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum mogą starać się o udział w wyjeździe na Słowację, który będzie miał miejsce w maju 2018 roku.

Przez cały rok szkolny chętni uczniowie biorą udział w różnorodnych działaniach związanych z realizacją projektu.

Uczestnictwo w nich jest punktowane, a do wyjazdu zakwalifikowani zostają uczniowie z największą ilością punktów.

W ramach projektu w obecnym roku szkolnym między innymi:

• zostanie ogłoszony międzynarodowy konkurs na film „Zdrowy=szczęśliwy”
  • odbędzie się debata na temat nietolerancji w szkołach,
  • zostanie zorganizowany konkurs na najlepszy plakat obrazującyc objawy nietolerancji,
  • zostanie zorganizowane spotkanie z lekarzem zatytułowane „Nie przesadzaj”. Tematem będą niebezpieczeństwa związane z otyłością i szybkimi dietami odchudzającymi, anoreksją, bulimią i innymi zaburzeniami,
  • ogłosimy konkurs fotograficzny na najpiękniejsze zdjęcie zdrowej narodowej potrawy,
  • zostaną zorganizowane warsztaty tańców narodowych „Taniec łączy” oraz wiele innych wydarzeń sportowych.

Produktem finalnym projektu będzie tzw wieczny kalendarz ze zdrowymi przepisami.

Projekt pozwoli uczniom na udoskonalenie znajomości języka angielskiego i wykorzystanie go w praktyce.
ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE1!
Wszystkich informacji o projekcie udziela pani Aleksandra Kołodziej (sala nr 105)

POBIERZ KRYTERIA KWALIFIKUJĄCE DO WYJAZDU DO NOVYCH ZAMKÓW NA SŁOWACJI W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

Program Erasmus+ w Gimnazjum nr 1 w Nysie

1 września 2016 nasze gimnazjum przystąpiło do programu Unii Europejskiej Erasmus+. Program realizowany będzie w latach 2016/17 i 2017/18.

Projekt zatytułowany „Dobrze się czuć, żeby żyć razem” adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, do rodziców oraz całej społeczności lokalnej.

W projekcie uczestniczą następujący partnerzy:

• Cours Sainte Thérèse w Laval (Francja)
  • Alternative Learning Programme w Triq Guze Damato (Malta)
  • Zakladna Skola w Nove Zamky (Słowcja)

Głównym celem projektu jest nauczenie młodzieży, jak zdrowo się odżywiać, co jeść, aby dobrze się uczyć, jak żyć aktywnie i radzić sobie ze stresem oraz co robić, aby dobrze czuć się w grupie.

Na rok szkolny 2016/2017 przewidujemy następujące działania:

• Konkurs na prezentację w PowerPoint dotyczącą naszej szkoły, miasta i zwyczajów żywieniowych panujących w naszych domach,
  • Stworzenie, przeprowadzenie i opracowanie ankiet na temat stylu życia, nawyków żywieniowych, sytuacji stresowych i metod uczenia się,
  • Warsztaty dotyczące technik i metod właściwego oddychania i relaksowania się, czyli walki ze stresem,
  • Lekcje wychowawcze dotyczące projektu,
  • Konkurs na logo projektu,
  • Spotkanie z dietetykiem zatytuowane „Jeść zdrowo, aby lepiej się uczyć, czyli nakarm swój mózg”, którego tematem będą właściwe nawyki żywieniowe osób, które się uczą,
  • Wizyta w gospodarstwie ekologicznym,
  • Konkurs na praktyczny przewodnik „Zdrowo jeść, aby lepiej się uczyć”,
  • Warsztaty kulinarne.

Na przełomie maja i czerwca 2017 roku czeka nas wizyta uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich, w czasie której przedstawimy im rezultaty naszych akcji.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie! Najbardziej aktywni pojadą w nagrodę do Francji na ponad tydzień!

POBIERZ KRYTERIA KWALIFIKUJĄCE DO WYJAZDU DO LAVAL WE FRANCJI W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

Opracowała: Aleksandra Kołodziej